XVII Miejski Festiwal Kultury i Młodzieży Szkolnej
Organizator:

Ogólnopolski Konkurs „Story Cubs”
Organizator:
  • II miejsce - Kajetan Kopuła z klasy 1a - opiekun: Agata Nowak

Wojewódzki Konkurs Plastyczny na projekt znaczka „ŚLĄSK – moja mała ojczyzna”.
Organizator: Szkoła Podstawowa nr 15 w Chorzowie i Komisja Młodzieżowa Śląsko – Dąbrowskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów
  • I miejsce - Alan Głąbik z klasy 4b - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Natalia Zawadzka z klasy 4b - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Kinga Sulowska z klasy 3 - opiekun: Ewa Kawka

Miejski Konkurs "Francja w moich oczach"
Organizator:
  • I miejsce - Kinga Sulowska z klasy 3 - opiekun: Ewa Kawka

Realizacja Projektu „Działajmy Razem” – Budżet Obywatelski
Organizator: Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Aude oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie
  • Nagroda Główna - Uczniowie klasy 4b - opiekun: Halina Dobek
  • I miejsce - Uczniowie klasy 5b - opiekun: Jadwiga Pieczyńska
  • II miejsce - Uczniowie klasy 5a - opiekun: Halina Dobek

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki pt: "Szkoła marzeń"
Organizator: Parlamentarny zespól ds. dzieci, senatorowie, posłowie, Rzecznik Praw Dziecka Warszawa
  • laureat - Roksana Ryszawa - klasa 4a - opiekun: Halina Dobek
  • laureat - Michał Targowski - klasa 4a - opiekun: Halina Dobek

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt: "Mieszkam w Beskidach"
Organizator: GOK Świnna, Towarzystwo Aktywności Społecznej „Zwyczajni”, Śląski Kurator Oświaty
  • I miejsce - Natalia Zawadzka - klasa 4b - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Monika Benducka - klasa 1c - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Gabriel Kolawa - klasa 1c - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Natalia Będkowska - klasa 1b - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Karol Parzonka - klasa 2b - opiekun: Halina Dobek

Mistrzostwa Chorzowa Szkół Podstawowych - biegi łyżwiarskie:
opiekun: B. Borycka - Świerzy
  • I miejsce - Patrycja Mecler, Natalia Pawlak, Laura prokop, Paulina Sulowska
  • II miejsce - Sergiusz Skolasiński, Kacper Przesławski, Oskar Patron, Patryk Dolezik

XII edycja Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich:
  • I miejsce - Zespół „Kolorowe nutki” - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - Roksana Ryszawa - opiekun: Ewa Kawka

IX Edycja Międzynarodowego Pleneru Malarskiego "Sielskie klimaty" - organizator: Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach
  • wyróżnienie - Zuzanna Książek - opiekun: Ewa Kawka
  • zakwalifikowanie prac do wystawy poplenerowej: Maja Bezucha, Martyna Winiarska, Zuzanna Gawlik, Oliwia Moch - opiekun: Ewa Kawka

XVI Miejski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej "Starochorzowska nutka" - organizator: Zespół Szkół Ogólnokształcących "Miłośników Ziemi Śląskiej"
  • I miejsce - zespół "Kolorowe nutki"- opiekun: Ewa Kawka

Regionalny Jnterdyscyplinarny Konkurs Święta Bożego Narodzenia "Nieść radość wszystkim wokół" - organizator: Gimnazjum nr2 im.J.Pawła II
  • Grand Prix zespół "Kolorowe nutki" - kategoria zespół - opiekun: Ewa Kawka
  • II miejsce - Oliwia Moch - kategoria gwiazda betlejemska - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - Filip Rusinowicz - kategoria solo - opiekun: Ewa Kawka

XV Turniej Tenisa Stołowego - organizator: CHSM i TKKF Chorzów
  • III miejsce - SP 15 Tenis Stołowy

Miejski Konkurs „Dziecięca Galeria Przystankowa” temat: „Symbol, który kojarzy mi się z Chorzowem” - organizator: Urząd Miasta Chorzów, Wydział Usług Komunalnych i Ochrony Środowiska
  • laureat - Natalia Zwierzyk - opiekun: Halina Dobek



           





Podziękowanie Andrzeja Kotali - Prezydenta Miasta Chorzów za zajęcie II miejsce w konkursie na największą ilość zebranych zużytych baterii w roku szkolnym 2013/2014


XIII Miejski Konkurs Plastyczny "Francja w moich oczach-kraj pachnący lawendą"- organizator II Liceum Ogólnokształcące im. J Ligonia
  • wyróżnienie - Oliwia Moch, Kinga Sulowska - opiekun: Ewa Kawka

„Konkretyzacja rysunkowa wiersza”
  • wyróżnienie - Angela Warzyńska - opiekun: Aleksandra Klyta

„Św. Michał w oczach dzieci”
  • III miejsce - Roksana Kuchcińska: klasa VI a - opiekun: Aleksandra Klyta
  • wyróżnienie - Julia Ćwielong, Wiktoria Trojanowska - opiekun: Aleksandra Klyta

„Góra pisanek”
  • II miejsce - Angela Warzyńska: klasa V a - opiekun: Aleksandra Klyta

Konkurs plastyczny „Bezpieczne zabawy na śniegu”
  • III miejsce - Ewelina Waśko: klasa 0 a - opiekun: Agata Nowak

Konkurs plastyczny „Dom do góry nogami”
  • praca zbiorowa całej klasy 0 a nagrodzona voucherami uprawniającymi do wejścia dziecka do Dream Parku w Ochabach - opiekun: Agata Nowak

IX Integracyjny Przegląd Piosenki Przedszkolnej Kubuś Puchatek
  • za taniec do muzyki klasycznej klasa otrzymała dyplom i nagrodę książkową oraz słodkie poczęstunki: klasa 0 a - opiekun: Agata Nowak

Szkolny Konkurs plastyczny „Wielkanocna kartka z życzeniami oraz najpiękniejsza pisanka wielkanocna” - organizator SP nr 15
  • wyróżnienie - Nicola Szmatloch, Milena Wrzeszcz, Julia Dziewiecka: klasa 0 a - opiekun: Agata Nowak

Wojewódzki Konkurs Filatelistyczny na projekt znaczka "Szkoła wczoraj, dziś i jutro" - organizator Komisja Młodzieżowa Śląsko-Dąbrowskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów, SP nr 15
  • II miejsce - Natalia Pawlak: klasa IV a - opiekun: Halina Dobek
  • II miejsce - Julia Ćwielong: klasa VI a - opiekun: Aleksandra Klyta
  • III miejsce - Kinga Sulowska: klasa IIc - opiekun: Ewa Kawka
  • wyróżnienie - Katarzyna Dyla: klasa VI a - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Angela Warzyńska: klasa V a - opiekun: Aleksandra Klyta

Miejski Konkurs Plastyczny "Portret Świętego Jana Pawła II" - organizator SP nr 3
  • wyróżnienie - Patrycja Mecler: klasa IV b - opiekun: Kornelia Rajca

Miejski Konkurs Plastyczny na projekt znaczka "W Domu Kultury nauka i zabawa" - organizator Dom Kultury Świętochłowice
  • I miejsce - Danuta Niewiadomska: klasa III a - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - Oliwia Moch: klasa II c - opiekun: Ewa Kawka

Miejski Konkurs Plastyczny "Moje Marzenia Świąteczne" - organizator Technikum nr4 im. M.C. Skłodowskiej Bytom
  • wyróżnienie - Oliwia Moch: klasa II c - opiekun: Ewa Kawka

Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek Polskich - XI Edycja - organizator SP nr 15 w Chorzowie
  • II miejsce - Roksana Ryszawa: klasa III a - kategoria kolęda solista - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - Danuta Niewiadomska, Filip Rusinowicz: klasa I-III - kategoria duet - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - "Kolorowe nutki" - kategoria zespół - opiekun: Ewa Kawka
  • II miejsce - Angela Warzyńska, Roksana Kuchcińska - kategoria duet - opiekun: Ewa Kawka

Miejski Konkurs „Mój Chorzów – Chorzowianin Gunther Rittau – prekursor efektów specjalnych” – „Pomiędzy rękoma i rozumem musi pośredniczyć serce” - organizator G 2 w Chorzowie
  • I miejsce - Glejzner Natalia: klasa IV a - opiekun: Halina Dobek

Regionalny Konkurs „Prawa uchodźców = Prawa człowieka” - organizator G 2 w Chorzowie
  • II miejsce - Glejzner Natalia: klasa IV a - opiekun: Halina Dobek
  • III miejsce - Chmura Angelika: klasa VI a - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Kościółek Patrycja: klasa VI b - opiekun: Halina Dobek

Regionalny Interdyscyplinarny Konkurs „Święta Bożego Narodzenia” – kartka świąteczna z życzeniami w różnych językach - organizator G 2 w Chorzowie
  • I miejsce - Maksym Dominika: klasa IV a - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Glejzner Natalia: klasa IV a - opiekun: Halina Dobek

  • I miejsce - Oliwia Moch: klasa II c - kategoria kartka świąteczna - opiekun: Ewa Kawka
  • I miejsce - Roksana Ryszawa: klasa III a - kategoria kolęda solista - opiekun: Ewa Kawka
  • I miejsce - Danuta Niewiadomska, Filip Rusinowicz - kategoria duet - opiekun: Ewa Kawka

Szkolny Konkurs wiedzy o wierszach Juliana Tuwima - organizator SP 15 w Chorzowie - mgr Dorota Dąbek - Woźnica
  • I miejsce - Michał Targowski: klasa III a
  • II miejsce - Kinga Adamiec: klasa II a
  • III miejsce - Wiktoria Woźny, Julia Fornalczyk: klasa III b

Szkolny Konkurs frazeologiczny „Grosz do grosza” - organizator SP 15 w Chorzowie - mgr Dorota Dąbek - Woźnica
  • I miejsce - Marysia Buczek: klasa VI b

Szkolny Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater literacki” - organizator SP 15 w Chorzowie - mgr Dorota Dąbek - Woźnica
  • I miejsce - Dominika Kania: klasa III a
  • II miejsce - Wiktoria Mil: klasa I b
  • III miejsce - Julia Kaszlik: klasa III b
  • wyróżnienia - Julita Polak: klasa I b, Joasia Merker, Ada Piascik: klasa II b



           





Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki pt: „Jakie są moje korzenie?” - organizator Parlamentarny Zespół ds. Dzieci: senatorowie, posłowie, Rzecznik Praw Dziecka
  • wyróżnienie - Julia Przedworska: klasa V - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Zuzanna Zwierzyk: klasa III - opiekun: Halina Dobek

V Wojewódzki Konkurs Plastyczny na projekt znaczka „Polska droga do gwiazd” - organizator PZF
  • I miejsce - Julia Przedworska: klasa V - opiekun: Halina Dobek
  • III miejsce - Karolina Śliwka: klasa VI - opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Patrycja Kościółek: klasa V - opiekun: Halina Dobek

Miejski Konkurs Grafiki Komputerowej - organizator Gimnazjum nr 5 Chorzów
  • II miejsce - Marysia Buczek: klasa V - opiekun: Halina Dobek

Miejski Konkurs Plastyczny "Sztuka cenniejsza niż złoto" - organizator Gimnazjum nr 5 Chorzów
  • I miejsce - Danuta Niewiadomska: klasa II - opiekun: Renata Krzyżowska
  • wyróżnienie - Zofia Bukowiec: klasa II - opiekun: Renata Krzyżowska
  • I miejsce - Wiktoria Trojanowska: klasa IV - opiekun: Aleksandra Klyta
  • III miejsce - Paulina Sulowska: klasa IV - opiekun: Aleksandra Klyta

XIV Miejski Konkurs Plastyczny "Mój teatr" - organizator MDK Lompy
  • III miejsce - Oliwia Moch: klasy I - III - opiekun: Ewa Kawka
  • wyróżnienie - Paulina Sulowska: klasy IV - VI - opiekun: Aleksandra Klyta
  • Kinga Sulowska i Danuta Niewiadomska prace zakwalifikowane do wystawy

X Edycja Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich
- organizator: SP nr 15 w Chorzowie
  • II miejsce - solo Roksana Ryszawa: klasa 2a - opiekun: Ewa Kawka
  • III miejsce - zespół "Klorowe nutki" - opiekun: Ewa Kawka
  • wyróżnienie - solo Paulina Szubert: klasa 5a - opiekun: Ewa Kawka
  • II miejsce - zespół "Retro" - opiekun: Ewa Kawka

Regionalny Interdyscyplinarny Konkurs Święta Bożego Narodzenia'2012 "Nieść radość wszystkim wokół..."
- organizator: Gimnazjum nr 2 w Chorzowie kategoria - praca plastyczna
  • I miejsce - Alan Głąbik: klasa 2b - opiekun: Halina Dobek
  • II miejsce - Maciej Szlęzak: klasa 3a - opiekun: Halina Dobek
  • III miejsce - Martyna Gajda: klasa 3a - opiekun: Halina Dobek

Regionalny Konkurs Multimedialny „Grzegorz Fitelberg”
- organizator: Szkoła Muzyczna w Chorzowie, Filharmonia Śląska w Katowicach
  • II miejsce - Kamil Cyganik - opiekun: Halina Dobek

Diecezjalny Konkurs Plastyczny „Jan Paweł II - Papieżem Rodziny”
- organizator: Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", Metropolita Katowicki, Marszałek Województwa Śląskiego
  • wyróżnienie - Patrycja Kościółek - opiekun: Halina Dobek



           





Wojewódzki Konkurs Plastyczny na projekt znaczka pt. „Piłka w grze”
- organizator: Komisja Młodzieżowa Śląsko – Dąbrowskiego Okręgu Polskiego Związku Filatelistów i SP 15 Chorzów
Klasy I - III
  • I miejsce - Martyna Gajda - opiekun: Ewa Kawka
  • wyróżnienie - Oliwia Krawczyk - opiekun: Ewa Kawka
Klasy IV - VI
  • I miejsce - Oliwia Matusek – klasa 6b – opiekun: Halina Dobek
  • II miejsce - Marek Kołodziejczak – klasa 6a – opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Julia Moczulska – klasa 6a – opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Natalia Zwierzyk – klasa 4b – opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Kacper Waśko – klasa 4b – opiekun: Halina Dobek
  • wyróżnienie - Agata Książek – klasa 6b – opiekun: Halina Dobek

    Miejski Konkurs z historii sztuki „W stronę Boga - sztuka bizantyjska, romańska, gotycka, barokowa”
    - organizator: Gimnazjum nr 5 Chorzów
    • I miejsce - Roksana Kuchcińska - opiekun: Halina Dobek

    Międzyszkolny Konkurs Plastyczny Szkół Podstawowych i Gimnazjów pt."Mój pupil"
    • I miejsce - Beata Oździńska - opiekun: Ewa Kawka

    Miejski Konkurs Informatyczny "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!"
    - organizator: Gimnazjum nr 4 Chorzów
    • III miejsce - Natalia Duda, Agnieszka Ścigała - opiekun: Halina Dobek

    XIV Edycja Miejskego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów kategoria muzyka - organizator: MDK Lompy
    • II miejsce - Zespół "Kolorowe nutki" - opiekun: Ewa Kawka

    VIII Edycja Miejskego Przegladu Wokalnego "Solo i w Duecie"- organizator: MDK Lompy
    • II miejsce - solistka - Roksana Ryszawa - opiekun Ewa Kawka

    XIII Edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego "Mój teatr"- organizator: MDK Lompy
    • III miejsce - Daria Sworowska - opiekun Ewa Kawka
    • zakwalifikowanie pracy do wystawy - Nicole Białek-opiekun Ewa Kawka

    XI Miejski Konkurs plastyczny "FRANCJA W MOICH OCZACH” pod hasłem - świat frankofonii - organizator: II LO im.J.Ligonia
    • I miejsce - Nicole Białek - opiekun: Ewa Kawka

    XIII Regionalny Konkurs Interdyscyplinarny Święta Bożego Narodzenia "Nieść radość wszystkim wokół" - organizator: Gimnazjum nr 2 Chorzów

    • II miejsce: kategoria kolęda zespół wokalny "Kolorowe nutki" kl.I-III - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce: kategoria kolęda solista kl.I-III Angelika Warzyńska - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce: kategoria kolęda solista Paulina Szubert - opiekun: Ewa Kawka
    • Wyróżnienie: kategoria szopka rodzinna - Daria Sworowska - opiekun: Ewa Kawka

    Szkolny Konkurs Wiedzowy pt. „Prawa dziecka” - organizator: Halina Dobek, Joanna Szyszkowska-Solisz

    • I miejsce: Natalia Chmielowska - klasa 6a
    • II miejsce: Karolina Śliwka - klasa 5b
    • III miejsce: Katarzyna Pisarczyk - klasa 6a
    • IV miejsce: Alan Bełkot - klasa 4b

    Szkolny Konkurs Literacki pt. „Rymowanki o Janie Pawle II” - organizator: Halina Dobek

    • I miejsce: Vanessa Krystof, Patrycja Ścigała, Kamil Sztuczka - uczniowie kl.6a

    XIII Miejski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej ”STAROCHORZOWSKA NUTKA” - organizator: ZSO nr 2 Chorzów

    • I miejsce: Zespół "Kolorowe nutki" - opiekun: Ewa Kawka



               





    Miejski konkurs pt. "Sztuka cenniejsza niż złoto" - organizator: G nr 5 Chorzów

    • I miejsce: Agnieszka Ścigała - klasa 4a opiekun: Alekasndra Klyta
    • II miejsce: Patrycja Ścigała - klasa 5a opiekun: Alekasndra Klyta

    I Wojewódzki Konkurs Plastyczno - Fotograficzny pt. "Tak to widzę" w 90 Rocznicę III Powstania Śląskiego organizator: p. Maria Nowak- poseł na Sejm RP

    • Nagroda główna: Kamil Cyganik - klasa 5b opiekun Aleksandra Rabenda
    • Wyróżnienie: Oliwia Matusek - klasa 5b opiekun Aleksandra Rabenda

    Miejski Konkurs o Chorzowie pt. "Z orłem i krzyżem w herbie" - organizator: SP 29 Chorzów

    • Wyróżnienie: Barbara Nowrot - klasa 6b opiekun: Bożena Kuligowska

    XII Regionalny Konkurs Interdyscyplinarny Święta Bożego Narodzenia "Nieść radość wszystkim wokół" - organizator: Gimnazjum nr 2 Chorzów

    • I miejsce: Zespół wokalny - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce: solista Paulina Szubert - opiekun: Ewa Kawka
    • I miejsce kategoria bombka - Daria Sworowska - opiekun: Ewa Kawka
    • Wyróżnienie: kategoria plakat - Katarzyna Dyla - opiekun: Ewa Kawka
    • Wyróżnienie: kategoria bombka - Oliwia Matusek - opiekun: Ewa Kawka

    X Miejski Konkurs "FRANCJA W MOICH OCZACH” pod hasłem „Le français ? – czemu nie!” - organizator: II LO im.J.Ligonia

    • I miejsce: Daria Sworowska - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce: Kamila Brych - opiekun Izabela Grabiańska
    • wyróżnienie: Angelika Chmura - opiekun: Ewa Kawka

    XII Miejski Konkurs Plastyczny "Mój teatr" - organizator: MDK Lompy

    • II miejsce: Nicole Białek - opiekun: Ewa Kawka
    • III miejsce: Martyna Gajda - opiekun: Ewa Kawka

    I Miejski Konkurs "Powitanie Paryża - Bonjour Paris" - organizator: Gimnazjum nr2 im.JP II

    • II miejsce: Daria Sworowska - opiekun: Ewa Kawka
    • wyróżnienie Angelika Chmura - opiekun: Ewa Kawka

    XI EDYCJA KONKURSU GRAFIKI KOMPUTEROWEJ "Rok Marii Skłodowskiej - Curie"
    organizator: Gimnazjum nr 5 Chorzów

    • I miejsce: Oliwia Matusek - klasa 5b opiekun: Halina Dobek
    • II miejsce: Oliwia Matusek - klasa 5b opiekun: Halina Dobek
    • wyróżnienie: Roksana Kuchcińska - klasa 3a opiekun: Gabriela Dworaczek

    Miejski Konkurs Plastyczny ”Z Głową w Sieci”
    organizator: Stowarzyszenie Na Rzecz Rodziny Chorzów

    • III miejsce: Vanessa Krystof - klasa 5a opiekun: Halina Dobek

    XII Miejski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej ”STAROCHORZOWSKA NUTKA”
    organizator: ZSO nr 2 Chorzów

    • I miejsce: Zespół "Kolorowe nutki"
    • III miejsce: solistka Paulina Szubert - klasa 3a opiekun: Ewa Kawka

    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny pt. „Tropami historii i starochorzowskich skrzydeł”
    organizator: Gimnazjum nr 2 Chorzów

    • I miejsce: Arkadiusz Habrzyk – klasa 5a - praca fotograficzna - opiekun: Halina Dobek

    Szkolny Konkurs Plastyczno - Literacki pt. „Jan Paweł II w oczach uczniów SP 15”
    organizator: Aleksandra Sobczak i Halina Dobek

    Klasy I – III prace plastyczne

    • I miejsce: Martyna Gajda – klasa 1a
    • II miejsce: Roksana Kuchcińska – klasa 3a
    • III miejsce: Oskar Patron - klasa 2a
    • wyróżnienie: Denis Matysiak - klasa 3a

    Klasy I – III prace literackie
    • I miejsce: Angelika Chmura – klasa 3a
    • II miejsce: Julia Przedworska – klasa 3b
    Klasy IV – VI prace plastyczne
    • I miejsce: Vanesa Krystof – klasa 5a i Marcin Watras - klasa 6b
    • II miejsce: Agata Książek – klasa 5b i Michał Machnik - klasa 4a
    • III miejsce: Arkadiusz Habrzyk - klasa 5a i Sandra Rockstein - klasa 6b
    • wyróżnienie: Natalia Duda, Angelika Chmura, Agnieszka Ścigała - klasa 4a
    Klasy IV – VI prace literackie
    • I miejsce: Michał Sielecki – klasa 6b



               





    Międzynarodowy Konkurs Plastyczno - Fotograficzny pt. „Herbaciane Ogrody”: organizator MDK Kraków
    • laureat – Mikołaj Szmatloch – klasa 5a - opiekun: Halina Dobek

    Wojewódzki Konkurs Plastyczny na projekt znaczka pt. „Nobliści i ich dzieła” - organizator: SP 15 Chorzów
    Klasy I – III
    • I miejsce – Angela Warzyńska – klasa I SP 15 Chorzów
    • II miejsce – Angelika Chmura – klasa II SP 15 Chorzów
    • III miejsce – Natalia Zwierzyk i Dominika Rzymowska - klasa II SP 15 Chorzów
    Klasy IV – VI
    • II miejsce – Roksana Mugensznabel – klasa IV SP 15 Chorzów
    • III miejsce – Katarzyna Rajca - klasa VI SP 15 Chorzów

    VII Edycja Miejskego Konkursu "Sporty Zespołowe" - organizator: ZSS nr 2 Chorzów
    • I miejsce - Barbara Nowrot - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek
    • II miejsce - Natalia Baucz - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek
    • wyróżnienie - Sandra Rockstein - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek

    XII Edycja Miejskego Festiwalu Kultury i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów kategoria zespół wokalny - organizator: MDK Lompy
    • I miejsce Zespół "Kolorowe nutki" - opiekun: Ewa Kawka

    VIII Europejski Przegląd Szkolny „Nowoczesna szkoła” – organizator: Dolnośląski Kurator Oświaty, Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO, Centrum Informacji UNESCO we Wrocławiu
    • wyróżnienie - Eliza Gałczynska i Sabina Brzęczek - klasa 6a - opiekun: Halina Dobek

    Ogólnopolski Konkurs „Zuch” - organizator: Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie
    • Z klasy Ia - Brzoska Patryk zajął 60 miejsce/4034 uczestników uzyskał 302 punkty/420
    • Z klasy Ib - Białek Nicole zajęła 11 miejsce/4034 uczestników uzyskała 399 punktów/420
    • Z klasy IIa - Kuchcińska Roksana zajęła 19 miejsce/3340 uczestników uzyskała 325 punktów/420
    • Z klasy IIb - Anna Faryńska zajęła 28 miejsce/3340 uczestników uzyskała 283 punkty/420
    • Z klasy IIIa - Ngugen Hono Sebastian zajął 23 miejsce/3259 uczestników uzyskał 237 punktów/413
    • Z klasy IIIb – Pasternak Mateusz zajął 17 miejsce/3259 uzyskał 287 punktów/413
    • Dyplom laureata otrzymała Nicole Białek z klasy Ib.

    Konkurs plastyczny „Sztuka cenniejsza niż złoto” - organizator: G nr 5 Chorzów
    • I miejsce - Angela Warzyńska - opiekun: Aleksandra Klyta
    • II miejsce Natalia Stuchlik - opiekun: Alelsandra Klyta
    • Wyróżnienie - Katarzyna Rajca - opiekun: Alelsandra Klyta

    Wojewódzki Konkurs Astronomiczny
    • II miejsce - Katarzyna Rajca - klasa 6 opiekun: Aleksandra Klyta
    • Wyróżnienie - Michał Sielecki - klasa 5 opiekun: Alelsandra Klyta

    „Chorzów w wiosennej szacie” - organizator: SP nr 13 Chorzów
    • III miejsce - Paulina Kobryn - klasa 1 opiekun: Aleksandra Klyta

    Francja w moich oczach „Narysuj mi bajkę” - organizator: II LO Chorzów
    • I miejsce - Emilia Próchnicka - klasa 3 opiekun: Aleksandra Klyta
    • I miejsce oraz tytuł Laureata II Chorzowskiego Festiwalu Nauki - Roksana Kuchcińska: Ewa Kawka

    VI Edycja konkursu „Na szkle malowane” pod hasłem „Ekologiczne impresje” - organizator: SP nr 13 Chorzów
    • I miejsce - Patrycja Śgigała - klasa 4 opiekun: Aleksandra Klyta
    • Wyróżnienie - Katarzyna Pisarczyk - klasa 1: opiekun: Aleksandra Klyta


    XI Edycja Miejskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Cztery Pory Roku z Chopinem" - organizator: Gimnazjum nr 2 Chorzów
    • I miejsce - Paulina Szubert - klasa 2: Portret - opiekun: Gabriela Dworaczek
    • Wyróżnienie - Oliwia matusek - klasa 4: Portret - opiekun: Ewa Kawka

    • Wyróżnienie - Roksana Mugensznabel - klasa 4: Plakat - opiekun: Ewa Kawka

    • I miejsce - Mikołaj Szmatloch - klasa 5: Fotografia - opiekun: Halina Dobek
    • III miejsce - Mateusz Patron - klasa 5: Fotografia - opiekun: Halina dobek

    Szkolny Konkurs: "Czy znasz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima?” - organizator: Dorota Dąbek - Woźnica
    • I miejsce - Angelika Chmura - klasa 2a, Natalia Zwierzyk - klasa 2b;
    • II miejsce - Dominika Laufer - klasa 2a, Dominika Rzymowska - klasa 2b;
    • III miejsce - Michael Kuźniarkiewicz - klasa 2a, Denis Kwolka - klasa 2b

    Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny - organizator: Kurator Oświaty w Katowicach
    • Do III etapu zakwalifikował się Patryk Ksol uczeń klasy 6a - opiekun: A.Lasoń - Wołowiec, B. Kuligowska i S. Staeuer

    VII edycja Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich - organizator: SP 15 Chorzów
    opiekun: Aleksandra Klyta, Ewa Kawka
      Kategoria I – III:
    • I miejsce - Paulina Szubert - solo
    • I miejsce - Zespół
      Kategoria IV – VI:
    • III miejsce - Zespół wokalno- instrumentalny
    • Wyróżnienie - Katarzyna Pisarczyk, Patrycja Ścigała

    XI Regionalny Konkurs Interdyscyplinarny Święta Bożego Narodzenia "Nieść radość wszystkim wokół"- organizator: Gimnazjum nr 2 Chorzów
    • I miejsce - Angelika Chmura - klasa 2a - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce - Daria Sworowska klasa 1b - opiekun: Ewa Kawka
    • kategoria solista - wyróżnienie - Paulina Szubert - opiekun: Ewa Kawka
    • kategoria zespół - wyróżnienie - "Biedroneczki" - opiekun: Ewa Kawka
    • kategoria prezent - opakowanie - wyróżnienie - Daria Sworowska - opiekun: Ewa Kawka
    • kategoria prezent - opakowanie - I miejsce - Oliwia Matusek - opiekun: Ewa Kawka
    • Wyróżnienie - Patrycja Ścigała – opiekun: A. Klyta

    XI Miejski Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej ”STAROCHORZOWSKA NUTKA” - organizator: ZSO nr 2 Chorzów
    • I miejsce - Paulina Szubert - klasa 2a - opiekun: Ewa Kawka

    Konkurs Plastyczny "Muzyka i ja" – organizator: SP Nr 12 Chorzów
    • II miejsce - Oliwia Matusek - klasa 4b - opiekun: Aleksandra Klyta
    • wyróżnienie – Patryk Ksol - klasa 6a - opiekun: Aleksandra Klyta

    NASZA MAŁA OJCZYZNA - TURNIEJ MIEJSKI „Skarby Chorzowa” – organizator: SP Nr 37 Chorzów
    • I miejsce - Karolina Śliwka (rzeźba) - klasa 3b - opiekun: Aleksandra Klyta
    • III miejsce – Barbara Nowrot (praca multimedialna) - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek

    Szkolny Konkurs Plastyczno-literacki "Prawa i odpowiedzialność dziecka w świecie" - organizator: Halina Dobek
      klasy 0 - III

    • I miejsce – Dominika Nimsz oraz Mateusz Pasternak - klasa 3b
    • II miejsce - Kinga Wilk - klasa 3b
    • III miejsce – Jakub Malinowski - klasa 3b

      klasy IV - VI

    • I miejsce - Wanesa Krystof (kl. 4a), Sandra Rocstain oraz Michał Sielecki (kl. 5b)
    • II miejsce – Mateusz Dyczkowski - klasa 5b
    • III miejsce – Barbara Nowrot (kl. 5b) oraz Aleks Woszczyna (kl. 5a)

    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny „Mój Chorzów – U nos za winklem” – organizator: Gimnazjum Nr 2 Chorzów
    • II miejsce – Sandra Rockstain - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek
    • III miejsce – Barbara Nowrot - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek
    • wyróżnienie – Natalia Baucz - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek

    Miejski Konkurs Fotograficzny „Jesień w naszym mieście” – Organizator: SP Nr 32 Chorzów
    • I miejsce – Mikołaj Szmatloch - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek

    Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jednocząca się Europa” – Organizator: Europe Direct Katowice
    • wyróżnienie – Kasia Książek – (absolwentka) - opiekun: Halina Dobek

    Szkolny Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II - Papież Wolności" - Organizator: Halina Dobek
    • I miejsce – Julia Moczulska – klasa IV a
    • I miejsce – Vanesa Krystof – klasa IV a



               





    VI Konkurs Plastyczny "Kolorowe miasto"
    • wyróżnienie - Karolina Piper - kl. 6a i Paulina Kobryn kl.3a - opiekun p. Aleksandra Klyta

    Ogólnopolska Kampania UNICEF "Na ratunek dzieciom w Kongo"
    Organizator: Polski Komitet Narodowy UNICEF

    • wyróżnienie - Szkoła Podstawowa Nr 15 w Chorzowie - koordynator: Halina Dobek

    Szkolny Konkurs Biblioteczny dla klas I – III: „Czy znasz wiersze Brzechwy i Tuwima?”
    • I miejsce – Magdalena Dittrich – klasa 3b
    • II miejsce – Sandra Jankowska – klasa 3b
    • III miejsce - Mateusz Słota - klasa 2a

    Wojewódzko Konkurs Plastyczny na projekt znaczka i karty pocztowej "Jan paweł II - wspomnienie" :
    Organizator SP 15 Chorzów Jadwiga Pieczyńska

    • I miejsce – Roksana Mugensznabel – klasa III - opiekun: Ewa Kawka
    • II miejsce – Katarzyna Rajca – klasa V - opiekun: Kornelia Rajca
    • wyróżnienie - Oliwia Matusek i Agata książek - klasa III - opiekun: Ewa Kawka

    Miejski Konkurs Fotograficzno - Plastyczny "Chorzów w akwarelii i fotografi": Organizator SP 37 Chorzów
    • wyróżnienie - Dominik Ditman - klasa 5b - opiekun: Halina Dobek

    IX Edycja Międzyszkolnych Potyczek Słownych na Sportowo: Organizator SP 17
    • II miejsce - uczniowie SP 15 - opiekun: L. Krokosz i E. Grzelak

    Wojewódzki Konkurs Fotograficzny "Autorytet z uśmiechem": Organizator Prof. dr hab. Jerzy Buzek

    • III miejsce - Mikołaj Szmatloch - klasa 4b - opiekun: Halina Dobek
    • wyróżnienie - Karolina Piper - klasa 6a - opiekun: Halina Dobek

    Konkurs Grafiki komputerowej "Bezpieczny Internet": Organizator SP 15

    • wyróżnienie - Markus Kieruzal - klasa 6a - opiekun: Danuta Cieśla
    • III miejsce - Michał Sielecki - klasa 4b - opiekun: Danuta Cieśla
    • II miejsce – Kamil Sztuczka – klasa 3a - opiekun: Danuta Cieśla
    • III miejsce - Roksana Kuchcińska - klasa 1a - opiekun: Gabriela Dworaczek
    • wyróżnienie - Angalika Chmura - klasa 1a - opiekun: Gabriela Dworaczek

    II Chorzowska Kampania Pola Nadziei: Organizator „Hospicjum Chorzów”
    opiekun: p. Swilk, p. I. Grabiańska i p. K. Rajca
    • wyróżnienie - Kamila Brych i Jolanta Sajkiewicz

    VI Edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego - Kogitus: Organizator SP nr 37 Chorzów
    • II miejsce - Martyna Danch - klasa 6b - opiekun: p. J. Pieczyńska, p. A. Wojtyniak i p. S. Steuer.
      W konkursie brali udział również Barbara Nowrot z klasy 4b i Patryk Ksol z klasy 5a.

    Etap miejski Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na projekt znaczka
    pt. „JAN PAWEŁ II – WSPOMNIENIE”: Ogranizator SP 15

    W grupie szkół podstawowych:
    • I miejsce – Roksana Mugensznabel – klasa III (opiekun: Ewa Kawka)
    • III miejsce - Oliwia Matusek - klasa III (opiekun: Ewa Kawka)
    • III miejsce – Katarzyna Rajca – klasa V (opiekun: Kornelia Rajca)

    V Miejski Przegląd Wokalno - Instrumentalny "Solo i w duecie"
    • II miejsce - Agnieszka Będkowska - opiekun: p.Ewa Kawka

    XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Wygraj sukces" - eliminacje wstępne
    • wyróżnienie - Agnieszka Będkowska - opiekun: p.Ewa Kawka

    "Francja w moich oczach" - Organizator: II Liceum Ogónokształcące
    • laureat I Chorzowskiego Festiwalu Nauki - Oliwia Matusek - opiekun: p. S. Wilk, P.E. Kawka
    • I miejsce - Oliwia Matusek - klasa 3a - opiekun: p. Sylwia Wilk, p. Ewa Kawka
    • III miejsce - Paulina Kobryn - klasa 3a - opiekun: p. Aleksandra Klyta

    X Miejski Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej "Starochorzowska nutka"
        opiekun: p. Ewa Kawka
    • II miejsce - Anna Kapica - klasa 6a

    Miejski Konkurs Plastyczny "Ziemia Obiecana" - Organizator: ZSS Chorzów Nr 1
        opiekun: p. Halina Dobek
    • II miejsce - Tomasz Nowrot - klasa 2a
    • III miejsce - Natalia Duda - klasa 2a
    • V miejsce - Barbara Nowrot - klasa 4b
    • wyróżnienie - Paulina Kuchcińska - klasa 2b

    VI Edycja Miejskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek Polskich 2009 - Organizator: SP 15 Chorzów
        opiekun: p. Ewa Kawka
    Klasy I – III

    • III miejsce - Alicja Mazurek - „Przybieżeli do Betlejem” - solo
    • II miejsce - Patrycja Ścigała, Katarzyna Pisarczyk - „Śpiewajmy gloria” - duet
    • I miejsce - Zespół „Kolorowe nutki” - „Święta”
    Klasy IV – VI
    • II miejsce - Anna Kapica - „Święta i po świętach” - solo
    • III miejsce - Zespół „Retro” - „ W Betlejem przed szopą”

    VIII Miejski Konkurs Fotograficzny "Moje podwórko" - Organizator: SP 32 Chorzów
       
    • wyróznienie - Anna Kapica kl. 6a
    • wyróżnienie - Karolina Piper kl. 6a

    X Edycja Regionalnego Konkursu Interdyscyplinarnego "Święta Bożego Narodzenia" - Organizator: Gimn. nr 2
       
    • II m - Aleksandra Gabała kl. 6a - kategoria "Choinka" - opiekun Aleksandra Rabenda
    • II m - Anna Kapica kl.6a - kategoria "Kolęda" - solista - opiekun Ewa Kawka
    • II m - Alicja Mazurek kl.3a - kategoria "Kolęda" - solista - opiekun Ewa Kawka
    • II m - zespół "Kolorowe nutki" - kategoria "Kolęda" - zespół - opiekun Ewa Kawka
    • wyróżnienie - Emilia Kawka kl.3b - kategoria "Praca plastyczna" - opiekun Ewa Kawka
    • wyróżnienie - Oliwia Matusek kl.3b - kategoria "Choinka" - opiekun Ewa Kawka
    • wyróznienie - Paweł Kańka kl. 5b

    Szkolny Konkurs Plastyczny pt: "Dzieci całego świata łączą się w pokoju"
        opiekun: p.Halina Dobek
    klasy 0 - 3
    • I miejsce - Natalia Zwierzyk - klasa 1b
    • II miejsce - Julia Przedworska - klasa 1b
    • III miejsce - Oliwia Malewicz - klasa 1b
    klasy 4 - 6
    • I miejsce - Mikołaj Szmatloch - klasa 4b
    • II miejsce - Dominika Pawlik - klasa 4a
    • III miejsce - Dawid Strzelczyk - klasa 4a

    Turniej Miejski "Nasza Mała Ojczyzna" - Konkurs Fotograficzny pt: "Pasje Ślązaków"
        opiekun: p.Halina Dobek
    • wyróżnienie - Krzysztof Krokosz - 6b

    Szkolny Konkurs Plastyczny pt: "Okładka książki"
        opiekun: p.Dorota Dąbek-Woźnica
    • I miejsce - Mirosław Kogut - 5b
    • II miejsce - Katarzyna Rajca - 5a
    • III miejsce - Dorota Gołuszko - 6b
    • Marcin Watras - 4b, Violetta Knosala - 6b, Patryk Ksol - 5a

    Konkurs Interdyscyplinarny - Organizator: Kurator Oświaty w Katowicach
        opiekun: p.A. Kroj, p.J. Pieczyńska, p.A. Rabenda i p.T. Zocłoński

    • W etapie szkolnym wzięło udział 22 uczniów do II etapu przeszła uczennica Martyna Danch z klasy 6b

    Rejonowy konkurs z okazji 90. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
    Organizator: Gimnazjum Nr 4, SP Nr 15

    • I miejsce – Martyna Danch - 6b - praca komputerowa - opiekun: p. Halina Dobek
    • III miejsce – Barbara Nowrot - klasa 4b - praca komputerowa - opiekun: p. Halina Dobek
    • wyróżnienie – Natalia Baucz - klasa 6a - praca komputerowa - opiekun: p. Halina Dobek
    • II miejsce – Aleksandra Gabała - 6a - praca komputerowa - opiekun: p. Danuta Cieśla
    • I miejsce – Michał Sielecki - 4b - praca literacka - opiekun: p. Beata Adamik-Sielecka
    • II miejsce – Aleksandra Gabała - 6a - praca polonistyczna - opiekun: p. Anna Kroj
    • I miejsce - Agnieszka Będkowska - 6a - pieśni patriotyczne - opiekun: p. Ewa Kawka
    • II miejsce - Zespół "Retro" - opiekun: p. Ewa Kawka
    SP 15 uzyskała:
    • IV miejsce w Konkursie Tanecznym
    • III miejsce w Konkursie Piosenki
    • III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Okazji 90 Rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości
    • III miejsce w Turnieju Unihoka
    • IV miejsce w Turnieju Minisiatkówki Dziewcząt
    • III miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego z okazji Dnia Niepodległości
    • dyplom za udział w akcji - Porządkowanie Miejsc Pamięci Narodowej - podziękowanie za aktywny udział W Obchodach 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny: „Chorzowskie ulice dawniej i dziś”
        opiekun: p.Aleksandra Rabenda

    • wyróżnienie – Natalia Stoniarska - klasa 6a - praca plastyczna
        opiekun: p.Halina Dobek

    • wyróżnienie – Natalia Baucz - klasa 4b - praca fotograficzna

    Szkolny Konkurs Czytelniczy: „Przysłowie prawdę ci powie”
        opiekun: p.Dorota Dąbek-Woźnica

    • I miejsce – Martyna Danch, Mateusz Nycz - klasa 6b
    • II miejsce – Dominik Ditman, Paweł Kańka - klasa 5b
    • III miejsce – Agnieszka Będkowska, Karolina Piper - klasa 6a

    Szkolny Konkurs Czytelniczy: „Czy znasz bajki Charles’a Perraulta?”
        opiekun: p.Dorota Dąbek-Woźnica

    • I miejsce – Angelika Chudzicka, Tomek Nowrot - klasa 2a
    • II miejsce – Natalia Duda, Agnieszka Ścigała - klasa 2a
    • III miejsce – Natalia Chmielewska, Sebastian Szymura - klasa 3a

    Szkolny Konkurs Plastyczny: "30. rocznica pontyfikatu Ojca Świętego JPII”
        opiekun: p.Halina Dobek

    • wyróżnienie – Aleks Woszczyna - klasa 4a
    • wyróżnienie – Dawid Strzelczyk - klasa 4a
    • wyróżnienie – Markus Kieruzal - klasa 6a

    Szkolny Konkurs: "Różaniec moja ulubioną modlitwą" - Wykonanie różańca
        opiekun: p.Halina Dobek

    Klasy I - III
    • I miejsce - Krzysztof Głowoc - klasa 1b
    • II miejsce - Iza Klimarz - klasa 2a
    klasy IV - VI
    • I miejsce - Kasia Książek - klasa 6b
    • II miejsce - Mikołaj Szmatloch - klasa 4b
    • III miejsce - Michał Sielecki - klasa 4b
    • III miejsce - Karolina Piper - klasa 6a


               




    Miejski Konkurs Plastyczny Organizator: SP Nr 27
        opiekun: p.Aleksandra Klyta, Renata Krzyżowska

      „Niezapominajka symbol wiosny”
    • II miejsce - Aleksandra Wąs – klasa 6b
    • II miejsce Barbara Nowrot – klasa 3b
    • III miejsce - Daniel Andrykiewicz – klasa 1a
    • wyróżnienie - Katarzyna Pisarczyk - klasa 2a

      „Chorzów w akwareli i fotografii”

    • III miejsce - Aleksandra Wąs – klasa 6b


    Ogólnopolski Multimedialny Konkurs Biblijny "Znaczenie imion biblijnych" - na serwerz www.pasterz.pl
        opiekun: p.Halina Dobek

    • laureat - Artur Witkowski - klasa 5a


    III Europejski Przegląd Szkolny „Tolerancja w szkole”
    Organizator: Dolnośląski Kurator Oświaty, Europejskie Stowarzyszenie Miłośników Nauki i Kultury PROGRESSIO

        opiekun: p.Halina Dobek

    • wyróżnienie (Polska) - Dominika Nowakowska, Magda Kompała - klasa 5a


    Konkurs Plastyczny - "Ilustracja do ulubionej książki"
    Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 15 w Chorzowie - Biblioteka

        opiekun: p. Dorota Dąbek-Woźnica

    • I miejsce - Emilia Próchnicka - klasa 1b
    • II miejsce - Wiktoria Sowa - klasa 1b
    • III miejsce - Julia Błaszczyk - klasa 1b

      "Mój ulubiony bohater literacki":

    • I miejsce - Natalia Baucz - klasa 3b i Natalia Chmielewska - klasa 2a
    • II miejsce - Patrycja Ścigała - klasa 2a i Artur Piotrowski - klasa 2b
    • III miejsce - Arek Habrzyk i Kasia Pisarczyk - klasa 2a


    Konkurs Grafiki Komputerowej dla szkół podstawowych „BEZPIECZNY INTERNET”
    Organizator: Szkoła Podstawowa Nr 15 w Chorzowie

        opiekun: p. Danuta Ciesla, p. Gabriela Dworaczek

    • I miejsce - Weronika Piotrowska - klasa 5a
    • III miejsce - Filip Węgierek - klasa 5b
    • wyróżnienie - Karol Kawka - klasa 6b


    Ogólnopolski Konkurs Fotograficzno - Literacki "Najciekawsze zabytki mojego miasta"
    Organizator:SP Nr 7 Gliwice, Śląski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Gliwic.

        opiekun: p.Halina Dobek

    • I miejsce w Polsce - Martyna Danch - klasa 5b


    X Ogólnopolski Konkurs Historyczny „KRĄG”
    Organizator:Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie

        opiekun: p.Joanna Aleksander

    • I miejsce w szkole - Przemysław Wnuk - klasa 6b
    • wyróżnienie – Roman Skotnica - klasa 6c


    IX Edycja Miejskiego Konkursu Interdyscyplinarnego "Cztery Pory Roku" - organizator Gimnazjum nr 2
        opiekun: p.Aleksandra Klyta

    • III miejsce – Katarzyna Wisniewska
    • wyróżnienie - Aleksandra Wąs

        opiekun: p.Halina Dobek

    • I miejsce – Sandra Jastrzębska
    • wyróżnienie - Małgorzata Rajca



    X Festiwal Kultury i Młodzieży – MDK ul. Lompy
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • I miejsce – Zespół "Kolorowe nutki"


    IV Edycja Konkursu Plastycznego „Francja w moich oczach – świat Frankonii” - II LO Im. J. Ligonia
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • II miejsce – Łukasz Florczyk- klasa 5b
    • III miejsce - Justyna Gołuszko - klasa 6b


    IV Przegląd Wokalno – Instrumentalny „Solo i w duecie” - MDK ul. Lompy
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • III miejsce – Agnieszka Będkowska - klasa 5a


    Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Drzewa w Mieście”
        opiekun: p.Halina Dobek

    • I miejsce – Dominika Nowakowska - klasa 5a


    V Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • III miejsce – zespół „Kolorowe nutki” – kl. I – III
    • II miejsce – duet – Kasia Pisarczyk, Patrycja Ścigała – kl. I – III
    • III miejsce - duet – Oliwia Sowa, Karolina Piper – kl. IV – VI
    • III miejsce – solista – Anna Kapica – kl. IV – VI


    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny Święta Bożego Narodzenia
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • II miejsce – Roksana Mugensznabel - Klasa 2a - kategoria plastyczna
    • II miejsce zespół – „Kolorowe nutki” - kategoria wokalno-instrumentalna


    Miejski Konkurs Biblijny: "Wieża Babel"
        opiekun: p.Halina Dobek

    • V miejsce - Michał Sielecki - Klasa 3b
    • wyróżnienie - Albert Kos - Klasa 0a
    • wyróżnienie - Sandra Rockstain - Klasa 3b
    • wyróżnienie - Natalia Baucz - Klasa 3b
    • wyróżnienie - Jakub Kos - Klasa 3b
    • wyróżnienie - Aleksandra Gabała - Klasa 5a
    • wyróżnienie - Karolina Piper - Klasa 5a


    Rejonowy Konkurs Biblijny - Ewangelia wg św. Łukasza
        opiekun: p.Halina Dobek

    • II miejsce - Martyna Danch - Klasa 5b


    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny "Mój Chorzów" - "Św. Florian - patron Chorzowa"
        opiekun: p.Halina Dobek

    • III miejsce - Aneta Jonik - Klasa 0b
    • wyróżnienie - Klaudia Kieres - klasa 6a
    • wyróżnienie - Małgorzata Rajca - klasa 6b


    Konkurs Piosenki Turystrycznej
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • I miejsce - Kolorowe Nutki"
    • I miejsce - Anna kapica, Agnieszka Będkowska - klasa 5a


    Konkurs "Nasza Mała Ojczyzna"
        opiekun: p.Anna Kroj

    • II miejsce (kategoria recytatorska) - Agnieszka Będkowska - klasa 5a




               




    III Konkurs wokalno-instrumentalny "Solo i w duecie"
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • II miejsce - Agnieszka Będkowska - klasa 4a


    IX Festiwal Twórczości Kultury Szkół Podstawowych i Gimnazjów
        opiekun: p.Ewa Kawka

    • III miejsce - "Kolorowe Nutki"


    Miejski Konkurs Plastyczny "Francja w moich oczach"
        opiekun: p.Ewa Kawka, p. Sylwia Wilk

    • I miejsce - Łukasz Florczyk - klasa 4b
    • II miejsce - Klaudia Brol - klasa 5b


    Miejski Konkurs "Eko Śmieciuszka"
        opiekun: p.Bożena Zajdel

    • I miejsce dla drużyny SP Nr 15 w Chorzowie


    Konkurs Plastyczny "Sporty wodne"
        opiekun: p.Aleksandra Klyta

    • wyróżnienie - Aleksandra Gabała - klasa 4a


    Międzyszkolny Konkurs "Moje spotkania z przyrodą"
        opiekun: p. Sabina Steuer, p. Tomasz Zocłoński

    • II miejsce - Mateusz Szczesny - klasa 6c


    Miejski Konkurs Plastyczny "750 lat Chorzowa z tyradycją ku przyszłości"
        opiekun: p. Renata Szweda

    • I miejsce - Daniel Andryszkiewicz - klasa 0
    • wyróżnienie - Wiktoria Sowa - klasa 0


        opiekun: p. Halina Dobek

    • I miejsce - Sandra Kossok - klasa 6b
    • wyróżnienie - Kinga Przybylska - klasa 6b
    • wyróżnienie - Sandra Kossok - klasa 6b


    "Kangurek" - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
        opiekun: p. Beata Adamik - Sielecka

    • XII miejsce w regionie - Marcin Martynowski - klasa 2a


    "Kangur" - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
        opiekun: p. Jadwiga Pieczyńska

    • Wyróżnienie II stopnia - X miejsce - Mateusz Nycz - klasa 4b


    "Dzieci Chorzowa II bawią się w 750 - lecie miasta":
        opiekun: p. Bogusława Borycka

    • SP 15 III miejsce - piłka nożna dziewcząt
    • SP 15 IV miejsce - piłka nożna chłopców
    • SP 15 II miejsce - piłka koszykowa dziwecząt
    • SP 15 III miejsce - piłka koszykowa chłopców


    Konkurs Wiedzowy "Chorzów od czasów najdawniejszych do współczesności"
        opiekun: p. Joanna Aleksander

    • II miejsce - Aneta Rockstain - klasa 6b
    • III miejsce - Martyna Danch - klasa 4b


    V Międzyszkolne Zawody Pływackie dla Szkół bez basenu:
        opiekun: p. Halina Kałuska

    • II miejsce - SP Nr 15 w sztafecie 6 X 50m chłopców
    • I miejsce - P. Stefan - styl klasyczny chł.
    • II miejsce - M. Szczesny - styl grzbietowy chł.
    • II miejsce - M. Świerczek - styl dowolny chł.
    • II miejsce - P. Karaszewski - styl klasyczny chł.
    • III miejsce - A. Kozłowska - styl grzbietowy dziew.


    Miejski Konkurs Plastyczny- "Sztuka cenniejsza niż złoto"
        opiekun: p. Aleksandra Klyta

    • I miejsce - A. Wąs
    • III miejsce - J. Wnuk
    • wyróżnienie - K. Kieres, K. Rajca i M.Kompała


    Miejski Konkurs Fotograficzny "Najciekawsze obiekty naszego miasta"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • wyróżnienie - Michał Sielecki - klasa 2b


    Miejski Konkurs Plastyczny "Niezapominajka - symbol wiosny"
        opiekun: p.Aleksandra Wróblewska

    • I miejsce - Alicja Witkowska - klasa 6a


    Miejski Konkurs: "Konkretyzacja rysunkowa utworu literackiego"
        opiekun: p.Aleksandra Klyta

    • I miejsce - Julia Wnuk - klasa 5b
    • III miejsce - Katarzyna Wiśniewska - klasa 5a


    Konkurs Interdyscyplinarny - Kuratorium Oświaty w Katowicach
        opiekun: p.A. Kroj, p.S. Steuer, p.A.Wróblewska,p.T. Zocłoński

    • Finalista Mateusz Szczesny - klasa 6c


    Międzynarodowy Konkurs - II Europejski Przegląd Szkolny "Szkoła z pasją"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • II miejsce - Polska - Szkoła Podstawowa Nr 15 w Chorzowie
      Marta Kuśmirek - klasa 5b oraz Barbara Nowacka - klasa 6a


    Miejski konkurs matematyczny "Z matematyką w szeroki świat"
        opiekun: p. Sabina Steuer

    • wyróżnienie - Mateusz Szczesny - klasa 6c


    II Miejski Konkurs o Chorzowie "Z orłem i krzyżem w herbie"
        opiekun: p. Joanna Aleksander

    • wyróżnienie dla drużyny w składzie - Anata Rockstein, Kinga Przybylska, Sandra Kempa,
      Łukasz Cieśla i Beniamin Dudek


    Ogólnopolski Multimedialny Konkurs Biblijny "BETLEJEM"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • nagroda - Joanna Rotuska - klasa 4a


    Miejski Konkurs Plastyczny "Szopka Betlejemska"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • III miejsce - Jakub Kos - klasa 2b


    Regionalny Konkurs Kolęd i Pastorałek
        opiekun: p. Ewa Kawka

    • I miejsce - Karol Kawka - klasa 5b


    Rejonowy Konkurs "Europejskie kolędowanie"
        opiekun: p. Ewa Kawka

    • II miejsce - Anna Kapica - klasa 4a


    Miejski Konkurs Plastyczny "Wody potopu"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • II miejsce - Barbara Nowrot - klasa 2b


    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny "Święta Bożego Narodzenia"
        opiekun: p. Ewa Kawka

    • I miejsce - Anna Kapica - klasa 4a - kategoria solista
    • Grand Prix - Karol Kawka - klasa 5b - kategoria solista


    Miejski VIII Festiwal Piosenki Chrześcijańskiej "Starochorzowska Nutka"
        opiekun: p. Ewa Kawka

    • II miejsce - Anna Kapica - klasa 4a


    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny "Mój Chorzów"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • I miejsce - Mateusz Bednarz - klasa 6a - kategoria: praca fotograficzna


    Ogólnopolski Multimedialny Konkurs Biblijny "Historia Biblii"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • nagroda - Anna Jankowska - klasa 5b


    Konkurs Plastyczny "Sielskie Klimaty"
        opiekun: p. Ewa Kawka

    • wyróżnienie - Paulina Rakowska, Roksana Mugensznabel - klasa 1b


    Szkolny Konkurs Biblioteczny "Mój ulubiony bohater książkowy"
        opiekun: p. Teresa Tatlik, p.Dorota Dąbek-Woźnica

    • I miejsce - Kasia Rajca klasa 3a
    • II miejsce - Dominika Kotas - klasa 3b
    • III miejsce - Jacek Jędrusik - klasa 3b
    • wyróżnienie - Paulina Klimarz - klasa 2a
    • wyróżnienie - Joasia Rajca - klasa 3a
    • wyróżnienie - Kamila Kozłowska - klasa 3a
    • wyróżnienie - Sandra Jastrzębska - klasa 3b



               




    Miejski Konkurs Fotograficzny i Plastyczny "ZOO w akwarelii i fotografii"
        opiekun: p. Halina Dobek, p. Aleksandra Klyta

    • I miejsce - Agnieszka Będkowska klasa 3a
    • II miejsce - Paweł Gońda - klasa 3a
    • III miejsce - Sandra Rockstain - klasa 1b
    • III miejsce - Łukasz Piesz - klasa 5a
    • wyróżnienie - Markus Kieruzal - klasa 3a
    • wyróżnienie - Beniamin Dudek - klasa 5a

    "IV Międzyszkolne Potyczki Słowne na sportowo dla uczniów klas I - III"
        opiekun: p. Beata Adamik - Sielecka

    • III miejsce - SP NR 15 Chorzów

    EUROPEJSKI PRZEGLĄD SZKOLNY "PRZYJAZNA SZKOŁA"
        opiekun: p. Halina Dobek

    • I miejsce - SP NR 15 Chorzów - Mateusz Bednarz, Beniamin Dudek
      uczniowie kółka informatycznego - klasa5a

    Ogólnopolski Konkurs Grafiki Komputerowej "List do Parlamentu Europejskiego"
        opiekun: p. Halina Dobek

        L A U R E A C I
    • Angelika Stanisławska - klasa 5c
    • Alicja Niemczykowska - klasa 5c
    • Mateusz Szczesny - klasa 5c

    Miejski Konkurs Interdyscyplinarny "Mój Chorzów - To co mnie urzeka"
        opiekun: p. Halina Kałuska
    • III miejsce - Patrycja Frela, Katarzyna Węgrzyk - praca fotograficzna
    • Wyróżnienie - Klaudia Gembalczyk - praca fotograficzna

    Konkurs Piosenki Turystycznej
        opiekun: p. Aleksandra Klyta
    • II miejsce - Anna Moj
    • III miejsce - Krystyna Kopeć
    • I miejsce - SP NR 15

    Finał Ogólnopolskich Zawodów Lakkoatletycznych:
        Warszawa 11 - 14 czerwca 2006r.
        opiekun: p. Bogusława Borycka

        Naszą szkołę reprezentować będą:
    • bieg na 60m chł. rocznik 1993 - Tomasz Opołka
    • skok w dal chł. rocznik 1993 - Tomasz Opołka
    • skok w dal rocznik 1995 - Stefan Przemysław oraz Kołaczuch Łukasz
    • rzut piłeczką palantową chł. rocznik 1994 - Karaszewski Patryk
    • rzut piłeczką palantową chł. rocznik 1995 - Szulc Arkadiusz
    • bieg na 60m dziew. rocznik 1995 - Kokowska Aleksandra

    Konkurs Matematyczny - KANGUR'2006
        opiekun: p. J. Pieczyńska, p. S. Steuer, p. A. Wojtyniak
        Do konkursu w okręgu katowickim zgłosiło się 23.620 uczniów z 861 szkół, a z naszej     szkoły 21 uczestników z klas 3 - 6.
    • wyróżnienie - 16 miejsce - Patrycja Paletta - klasa 4a
    • wyróżnienie - 30 miejsce - Aleksandra Wąs - klasa 4a
    • wyróżnienie - 97 miejsce - Mateusz Bednarz - klasa 5a

    Festiwal Piosenki
        opiekun: p. Aleksandra Klyta
    • wyróżnienie - SP Nr 15

    Konkurs Plastyczny MISIALIA 2006
        opiekun: p. Ewa Kawka
    • wyróżnienie - Sandra Rockstein - klasa 1b

    IV Międzyszkolne Zawody Pływackie dla Szkół bez basenu
        opiekun: p. Halina Kałuska
    • I miejsce - Aleksandra Kokowska - klasa 4c - styl grzbietowy-50 m.
    • II miejsce - Agata Stefańska - klasa 6b - styl dowolny-50 m.
    • I miejsce - Tomasz Bednara - klasa 6c - styl grzbietowy-50 m.
    • II miejsce - Łukasz Kołaczuch - klasa 4a - styl grzbietowy-50 m.
    • III miejsce - Patryk Karaszewski - klasa 5c - styl klasyczny-50 m.
    • III miejsce - SP NR 15 - w sztafecie pływackiej chłopców 6x50m.

    Zawody Sportowe - Czwartki Lekkoatletyczne
        opiekun: p. Bogusława Borycka
    • III miejsce - Patryk Karaszewski - klasa 5c - rzut piłeczką palantową

    Konkurs Plastyczno-Wiedzowy "Sztuka cenniejsza niż złoto"
        opiekun: p. Aleksandra Klyta
    • I miejsce - Julia Wnuk - klasa 4b
    • wyróżnienie - Justyna Gołuszko - klasa 4b

    Miejskie Zawody Sportowe
        opiekun: p. Bogusława Borycka
    • I miejsce - Stefan Przemek - klasa 4b - skok w dal
    • I miejsce - Patryk Karaszewski - klasa 5c - rzut piłeczką palantową

    Szkolny Konkurs Czytelniczy "Harry Potter"
        opiekun: p. T. Tlatlik
    • I miejsce - Oliwia Bonk - klasa 6a - pkt. 85/86
    • II miejsce - Aleksander Obrzut - klasa 6c - pkt. 82,5/86
    • III miejsce - Kamil Omyła - klasa 6a - pkt. 82/86

    Konkurs Wiedzy z Historii i Plastyki "Władcy i artyści od starożytności do renesansu"
        opiekun: p. H. Stoltman - Mańka
    • I miejsce - Izabela Krupa - klasa 6a
    • II miejsce - Marta Głowacka - klasa 6a

    Konkurs Grafiki Komputerowej "Matematyka w Trzecim Tysiącleciu"
        opiekun: p. Halina Dobek, p. Danuta Cieśla
    • III miejsce - SP NR 15

    Konkurs Plastyczny "Francja w moich oczach"
        opiekun: p. S. Wilk, p. E. Kawka
    • I miejsce - Mateusz Nycz
    • II miejsce - Aleksandra Klimarz

    Konkurs Międzyszkolny "Omnibus trzecioklasisty"
        opiekun: p. A. Klyta
    • I miejsce - SP NR 15

    Miejski Konkurs Przyrodniczy "Znam Mapę Kontynentów Nowego Świata"
        opiekun: p. A. Werwińska i p. T. Zocłoński
    • Izabela Krupa - klasa 6a - 8 miejsce
    • Piotr Będkowski - klasa 6c - 9 miejsce
    • Aleksander Obrzut - klasa 6c - 10 miejsce

    OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA Z J. POLSKIEGO "OLIMPUS"-s. zimowa 2006

        Klasy IV na 1264 uczestników całego kraju:
    • Aleksandra Wąs - 17 miejsce
    • Natalia Dyla - 19 miejsce
    • Małgorzata Rajca - 23 miejsce
    • Bartek Buchta - 25 miejsce

      Klasy V na 1657 uczestników całego kraju:

    • Adam Kobyliński - 28 miejsce
    • Mateusz Szczesny - 34 miejsce

      Klasy VI na 1728 uczestników całego kraju:

    • Marta Głowacka - 26 miejsce
    • Izabela Krupa - 26 miejsce
    • Oliwia Bonk - 32 miejsce
    • Agnieszka Kozera - 34 miejsce

    Etap szkolny został przeprowadzony w naszej szkole przez nauczycieli jęzka polskiego: p. A. Kroj, p. A. Lasoń - Wołowiec i p. K. Rajcę.


    EUROPEJSKI KONKURS SZKOLNY "EUROPA W SZKOLE"

       Laureaci etapu wojewódzkiego:
    • Aneta Rockstein - klasa 5b - opiekun: p. Halina Dobek
    • Jakub Nowrot - klasa 6a - opiekun: p. Halina Dobek
    • Mateusz Bednarz - klasa 5a - opiekun: p. Halina Dobek
    • Łukasz Kołaczuch - klasa 4a - wyróżnienie opiekun: p. Halina Dobek
    • Katarzyna Książek - klasa 3b - opiekun: p. Gabriela Dworaczek
    • Martyna Danch - klasa 3b - opiekun: p. Gabriela Dworaczek
    • Mateusz Nycz - klasa 3b - opiekun: p. Gabriela Dworaczek
    • Roman Skotnica - klasa 4c - opiekun: p. Danuta Cieśla

    Konkurs Interdyscyplinarny
        opiekun: p. Aleksandra Wróblewska
    • Piotr Będkowski - klasa 6c - laureat etapu wojewódzkiego

    Regionalny Konkurs Recytatorski "Mały OKR 2006"
        opiekun: p. Halina Dobek
    • Aleksandra Wąs - klasa 4b - III miejsce

    Regionalny Konkurs Informatyczny "Komputerowy Guru"
        opiekun: p. Halina Dobek
    • Jakub Nowrot - klasa 6a - wyróżnienie

    SP 15 uzyskała certyfikat uczestnictwa w zakresie konkursu
        "Moja Mała Ojczyzna" organizatorem jest Stowarzyszenie Parafiada
        im. św. Józefa Kalasancjusza


    Konkurs "Zachowaj trzeźwy umysł ' 2005"
    • Sandra Kossok - klasa 5b - nagroda

    Miejski Konkurs plastyczny "Stworzenie świata"
        opiekun: p. Halina Dobek
    • Barbara Nowrot - klasa 1b - I miejsce

    Miejski Konkurs "Kolęd i pastorałek"
           
  • Natalia Bożyczko - klasa 5b - III miejsce - opiekun: p. Halina Dobek    
  • Anna Kapica - klasa 3a - III miejsce - opiekun: p. Ewa Kawka    
  • Oliwia Sowa, Karolina Piper - klasa 3a - II miejsce - opiekun: p. Ewa Kawka

Rejonowy Konkurs "Europejskie kolędowanie"
       
  • Ania Kapica - klasa 3a - I miejsce - opiekun: p. Ewa Kawka    
  • Krystyna Kopeć - klasa 6b - wyróżnienie - opiekun: p. Aleksandra Klyta

    Miejski Konkurs literacki o tematyce Bożonarodzeniowej
        opiekun: p. Halina Dobek
    • Oskar Świętek - klasa 4a - II miejsce

    Regionalny Konkurs "Nieść radość wszystkim wokół..."
           
  • Karol Kawka - klasa 4b - III miejsce - opiekun: p. Ewa Kawka    
  • Oskar Świętek - klasa 4a - wyróżnienie - opiekun: p. Halina Dobek

    Diecezjalny (Wojewódzki) Finał Konkursu Wiedzy Biblijnej
        opiekun: p. Halina Dobek
    • Jakub Nowrot - klasa 6a - VIII miejsce

    Miejski Festiwal Piosenki Anglo - Amerykańskiej
        opiekun: p. Aleksandra Klyta
    • Zespół wokalny w składzie: A. Moj, K. Kopeć, A. Stefańska, P. Będkowski,
      O. Obrzut - I miejsce

    Miejski Konkurs Fotograficzny - "Cuda przyrody"
        opiekun: p. Halina Kałuska
    • Karol Kawka - klasa 4b - wyróżnienie

    Miejski Turniej Tenisa Stołowego:
        opiekun p. Bogusława Borycka
    • Sandra Majza - klasa 6b - II miejsce
    • Barbara Nowacka - klasa 5a - III miejsce
    • Szkoła Podstawowa Nr 15 Chorzów'2005 - IV miejsce - zdobycie Pucharu

    Konkurs Rejonowy (Chorzów, Siemianowice, Świętochłowice, Bytom):
        Ewangelia wg św. Mateusza - "Idźcie i nauczajcie wszystkie narody":
        opiekun p. Halina Dobek
    • Jakub Nowrot - I miejsce
    • Aleksander Obrzut - II miejsce

    Konkurs Szkolny: "Kubuś Puchatek i Przyjaciele":
        opiekun p. Teresa Tlatlik
    • I miejsce: Katarzyna Kobylińska i Dominik Kotas - z klasy IIb
    • II miejsce: Paweł Kańka i Dominik Ditman - z klasy IIb
    • III miejsce: Patryk Ksol i Katarzyna Rajca - z klasy IIa
    • IV miejsce: Mateusz Kurpanik i Mateusz Kruz - z klasy IIa

    Konkurs Miejski: "Św.S.Faustyna-Apostołka Bożego Miłosierdzia":
        opiekun p. Halina Dobek
    • Izabela Krupa - I miejsce
    • Marta Głowacka - II miejsce

    Piknik Malarski: "Sielskie Klimaty'2005":
        opiekun p. Ewa Kawka
    • Natalia Baucz-wyróżnienie w kategorii 6-10 lat

    Czwartki lekkoatletyczne: opiekun p. Bogusława Borycka
    • Monika Opołka-3miejsce, bieg na 60m
    • Tomek Opołka – 2 miejsce, bieg na 60 m
    • Aleksandra Kokowska – 2 miejsce, skok w dal
    • Tomek Opołka – 1 miejsce, skok w dal
    • Przemek Stefan – 3 miejsce, skok w dal
    • Patryk Kraszewski – 2 miejsce, rzut piłeczka palantową
    Powrót